Hakkımızda

SinemaTR Nedir ?

SinemaTR Beta aşamasında bir sosyal sanat platformudur. Sitemize üye olduktan sonra; filmlere yorum yapabilir, izleyeceğiniz filmleri ve izlediğiniz filmleri ayrı ayrı listeyebilirsiniz. Sevdiğiniz filmleri oylayabilir ve puanını yükseltebilir ya da düşürebilirsiniz. Diziler içinde, izlediğiniz bölümleri ve izleyeceğiniz bölümleri ayrı ayrı listeleyebilirsiniz. Şu an dizilerin sadece isimleri bulunmakla beraber, yakın zamanda bütün dizilerin bütün bölümleri arşivimize eklenecektir.

Neden Sadece Türk Filmleri ?

Başlangıç olarak sadece yerli film ve yerli dizileri ekleme kararı aldık. Türk film ve dizi veritabanımızı güçlendirdikten sonra, Avrupa ve Dünya sinemasına geçeceğiz. Diğer sitelerden farklı olarak, filmlerin fragmanına ek olarak gala görüntülerine ve kamera arkası görüntülerine de yer veriyoruz. Ayrıca, oyuncuların programlarda yaptığı röportajlara ve film hakkındaki görüşlerine de yer vererek, diğer siteler gibi sadece fragman ve resim eklemiyor; filme en ince ayrıntısına kadar yer veriyoruz.

Sosyal Sanat Platformu Ancak Sadece Film ve Diziler Var ?

Sinematr şu an beta aşamasında hizmet vermektedir. İlerleyen günlerde veritabanımıza kitap, tiyatro ve müzik kategorileri de eklenecektir. Bir sanatçının sayfasına girdiğiniz, o sanatçı ile ilgili yapılmış haberlere, sanatçının resimlerine, oynadığı ya da yönettiği filmlere, görev aldığı dizilere, yazdığı kitaplara ve çıkardığı albümlere aynı sayfadan ulaşabileceksiniz. Beta aşamasında sadece film ve diziler yer almakta.

Beta Aşaması Ne Zaman Bitecek ?

Şu an reklam alanları boş olan ve herhangi bir geliri bulunmayan sitemizde, hiç bir beklentimiz olmadan var gücümüzle çalışıyoruz. Siteyi geliştirmeye devam ederken, aklımıza sürekli yeni fikirler geliyor ve yaptıklarımızı revize ediyoruz. Aynı zamanda veritabanımıza da yükseltmeye çalıştığımız için gelişmemiz biraz zaman alıyor. Hedefimiz sene sonuna kadar, veritabanımıza Türk Sineması'nın bütün filmlerini ekleyip, kitap ve tiyatro kategorilerini aktif hale getirmek.

Sitenize Nasıl Katkı Sağlayabilirim ?

Yakın zamanda, üyelerimizin de içeriğimize katkı sağlayacağı bir sistem ekleyeceğiz ve siz de sitemizde olmasını istediğiniz filmleri, dizileri ve sanatçıları sistemimize ekleyebileceksiniz. Eklediğiniz içerik başına puan kazanacağınız sistemimizde, kazandığınız puanlar ile çeşitli sanatsal aktiviteler için ücretsiz bilet hediye edeceğiz. Eklediğiniz içerikler gözden geçirilecek ve sadece özgün içerikler sistemimize eklenmesi için onay alacaktır. Kısacası, isteyen herkes bu ekibin bir parçası olabilecek.

Size Nasıl Ulaşabilirim ?

Sitemizde bulunan iletişim sayfasından, 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz. Attığınız maillere en geç 48 saat içinde geri dönüş yapacağız. Her türlü eleştiriye ve fikre açığız.